Obrázek

Vydřený bod...

V neděli jsme za deště a chladného počasí nastoupili na hřišti jednoho z adeptů na vítěze OP v Nové vsi a ikdyž jsme si před zápasem říkali, že navážeme na bojovný výkon z Hluboké, tak se nám to v první půli moc nepovedlo a prvních 30 minut byla k vidění spíše přehazovaná než fotbal.

Hráli jsme proti větru, což nám dost ztěžovalo odkopy od brány a domácím zase napomáhalo v jejich stylu hry - nákop na hrot a spolehnutí se, že jejich šikovní útočníci něco vymyslí. To se taky v 32.minutě stalo, kdy samostatný únik jeden z nich proměnil střelou k tyči - 1:0. Naštěstí se nám hned vzápětí - 34.min. podařilo vyrovnat, Hrdla kopal přímák z půlky a po nejistém zákroku golmana propadl balon až k Dvořimu, který hlavou z metru nezaváhal - 1:1. Jenže jsme v tomto zápase nabídli domácím příliš mnoho rohů a po jednom z nich se ve 40.min. opět dostali do vedení povedenou hlavičkou, na kterou Grami ani Rudy stojící u tyče neměli nárok - 2:1.

Do druhé půle jsme šli s vědomím, že nemáme co ztratit a když zabereme, tak by z toho nějaký bodík být mohl, nakonec se to povedlo, ale cesta k tomu byla velmi náročná, zejména díky rozhodčímu, který nepochopitelně rozhodoval ofsajdy a auty z půlícího kruhu místo Richarda. V 60.min. při jedné z akcí domácích zastoupil Gramiho Kuba, který se perfektně vrátil a vykopnul balon z brankové čáry. V 65.min. bylo vyrovnáno, Jany se prokousal přes tři protihráče a špičkou kopačky poslal balon kolem golmana - 2:2. Bojovali jsme dál, moc nám to v neděli nešlo, měli jsme hodně nepřesných přihrávek, vzadu jsme nebyli důrazní, domácí měli spoustu rohů, ale snaha byla vidět a když už se schylovalo k remíze, tak po jednom z otočených autů rozhodčím přišel brejk domácích a gól - 80.min. - 3:2. Naštěstí jsme i na tenhle gól dokázali odpovědět, Dvoři prokázal dobrou formu, nebál se opřít do míče a z pětadvaceti metrů poslal balon nádherně pod víko - 3:3 - 83.min.(Dvoři v mládí chodil s Liborem na mazáctví :-)) Závěr zápasu domácí moc neunesli a jeden z místních troubelínu poslal zezadu likvidačním zákrokem Janyho, viděl za to žlutou kartu a asi i sám nevěřil, že nejde pod sprchy. V posledních vteřinách se to trochu mlelo, když Rudy i s balonem trefil hráče a tak rozhodčí raději zápas ukončil.

Za bojovnost ve druhé půli jsme si bod rozhodně zasloužili, sice nebyl výkon optimální, ale i takové zápasy jsou a na špatném terénu, za silného větru a deště ani nejde hrát tiky-taka :-) Z Anglického týdne si tedy odnášíme pět bodů za výhru nad Hrdějovicemi a dvě remízi z hřišť soupeřů, kteří okupují čelo tabulky, takže se rozhodně nemáme za co stydět a v týdnu se můžeme dobře připravit na klíčovou bitvu, kterou svedeme v neděli od 17-ti hod. se Stropnicí.

Sestava: Grami - Hrdla (46.Jany), Zdenek, David H., Koza - Libor, Rudy, Kuba (85. Lukáš N.), Dvoři - David L., Šimi (60.Lukáš H.)