Obrázek

Každý bod se počítá....

Do Mladého jsme rozhodně nejeli jako favorité, ale bodovat jsme chtěli, to se nakonec podařilo, ikdyž taková malá hořkost a zklamání z toho, že bod je jen jeden nám na jazyku lpí ještě teď.

Úvod utkání byl svižný a hned ve druhé minutě jsme měli dobrou šanci, ale Kuba přízemní ranou trefil brankáře. V desáté minutě jsme měli štěstí, když Hrdla nestíhal a domácí útočník jen těsně minul. O pár minut později jsme měli ono pověstné štěstíčko znovu, když domácí po závaru před brankou trefili břevno. Do vedení nás poslal ostřílený matador David Lojka, kterého v 32.min. vyslal Jany hlavičkou, která letěla dobrých 30 metrů. David golmana krásně přehodil a bylo to 0:1. Jenže o pět minut později se Koza unáhlil, chtěl radit rozhodčímu, jenže ten neměl pochopení a místo brejku čtyři na dva se proti nám kopala standardka při které si vybral slabší chvilku Grami, centr neudržel a pro domácí to byla snadná práce 1:1. Do půle se toho už moc neudálo, za zmínku stojí jen nehezký střet Gramiho se Strakym, který naštěstí pro oba zúčastněné dopadl dobře...

O půli jsme si říkali, že když se vyvarujeme chyb a věcí, které do fotbalu nepatří, máme na to, aby jsme v Mladém vyhráli, jenže slova jsou jen slova, to se nám ukázalo ihned po rozehrávce, kdy mládští po dalším závaru ve vápně jen těsně minuli branku. Dál jsme tahali za kratší konec a po jednom z rychlých kontrů jsme inkasovali podruhé... střelec branky měl na hranici vápna času tolik, že si mohl dát před zakončením klidně kafe :-( - 2:1. Chvíli na to mohlo být rozhodnuto, ale Grami nás podržel, tvrdou ránu zblízka nevyrazil a zhatil tak možnou gólovou dorážku. A jak je důležité míti Davida jsme poznali v 65.min. Bery poslal přesný pas mezi stopery a David Lojka způsobem sobě vlastním nedal golmanovi šanci a tečovanou střelou na zadní tyč vyrovnal - 2:2. Ke konci jsme zazdili dvě dobré standardky, kdy po signálech, které aktéři trénují asi někde potají, v noci nebo doma na Playstationu nabídli soupeři dvě brejkové situace, ale mládští je nevyřešili dobře, a tak za ten bodík nakonec můžeme být rádi.

Trojité střídání - je vidět, že trenér podle nových pravidel využívá co největšího počtu střídání. :-)   (foto: Bendy)

Fyzičku jsme měli dobrou, na konci maličko odcházel Kuba, ale s angínou v krku a nadopovanej práškama předvedl obdivuhodný výkon. Podrželi nás i "mladé pušky" Olda s Martinem, kteří ve středu hřiště bojovaly seč jim síly stačily. Hrdla to taky neměl na beku lehké, kdy vůbec nepočítal s tím, že by hrál a najednou se to na něj valilo - David H. by mu měl za to koupit aspoň količku a hlavně by si měl náš pokladník vyměřit pokutu za přístup k důležitému utkání. David H. sice podržel kamaráda v pruhovaném, ale dalších 15 si rozhněval.

Bod z venku je dobrej, fotbal špatnej nebyl, neprohrálo se, jedeme dál! V neděli nás čeká útočně laděná Olešnice a mi nemůžeme jít do zápasu s jinou vůlí, než s tou vítěznou....

Sestava: Grami - Hrdla (46.David H.), Straky, Jany, Koza (67.Akim) - Dvoři, Kuba, Olda (46.Chmeňa) Libor - Bery, David L.