Obrázek

  

 

Ve fotbalovém okresním přeboru Jihočeského kraje bylo včerejšího dne rozehráno další kolo, a jelikož podzimní část ubíhá mílovými kroky, bylo naším hlavním cílem získat důležité tři body.

V sobotním slunečném odpoledni přijel na náš domácí pažit tým TJ Nové Hrady, kterým se začátek příliš nepovedl, ale poslední kola se novohradečtí vzchopili, kdy hlavně porazili týmy na předních místech tabulky. Předzápasová příprava proběhla hladce, trenér nás upozornil na hru hostů, tvrdost v osobních důrazech a bojovnost.

Naše mužstvo FC Nové Hodějovice ,, A“ vyběhlo v tomto složení: Pepa, Jany, Fody, Dawwe, Akim (75. min. Kuba), Libor, Rudy, Pól, Dvoři, Cardík, Dejv (80. min. Hrdla).

 Pan Vazy, hodějovický střelec se téhož dne omluvil trenérovi, že má nespecifické zranění v dolní polovině těla. Všichni doufáme, že příští zápas bude hrát, protože ho tým potřebuje. Ale dost k úvodu a přejděme k samotnému zápasu, kdy musím zmínit raritu novohradského kapitána, na kterého přišlo při nástupu sraní, čímž pobavil všechny hráče a našlapané tribunyJ. V první půli jsme se pokoušeli o nahrávky hlavně po stranách hřiště, kdy jsme se i nabízeli pohybem a chtěli hrát.Do vápna létali centry, novohradští absolutně nestíhali, byli statičtí a my se tlačili do góla, kdy za zmínku stojí největší šance první půle, kterou měl David Lojka, ovšem vyprášil jen rukavice hostujícího gólmana. Našemu mužstvu se nedala odepřít snaha vstřelit vedoucí gól, ale chyběl tomu větší důraz ve vápně, trošku štěstí a klid v koncovce. Abych to z mého pohledu shrnul, k vápnu soupeře to bylo celkem dobrý, ve vápně zmatek a chaos. Tímto skončil první poločas s ukazatelem skóre 0:0.

Dále musím zklamat všechny dychtivé čtenáře o podrobném průběhu druhé půle, protože bych musel být hodně vulgární. Takže ve zkratce, začátek tedy nebyl tak obvyklý jako vždy, kdy po přestávce skoro ihned inkasujeme, ovšem novohradští hru vyrovnali, a co víc, začali se víc tlačit dopředu a dávat si přesné přihrávky do kombinace. Zákonitě musel příjit trest, kdy se jejich útočník Roman Brousek dostal k míči, a nikým neatakován umístil míč k tyči. Nutno podotknout, že chvíli předtím Pepa ještě svůj tým bravurním zákrokem podržel, kdy reflexivně vykopl míč směřující do branky. Poté přišli v rychlém časovém sledu z naší strany hrubé chyby, kterými jsme novohradečtím darovali možnost ohrožení naší svatyně v podobě zahrávání dvou rohových kopů. Touto nabídkou novohradští nepohrdli, skvěle darované rohové kopy zahráli, a další dva góly měli v kapse. A jestli se nepletu, tak hattrick vstřelil výše zmiňovaný Roman Brousek. Po tomto direktu už jsme se jen na hrišti plácali, a už to bylo jen o tom utkání důstojně dohrát. Největší šanci druhé půle měl nejspíš Cardík, který udělal kličku hostujícímu stoperovi, ovšem svoji střelu umístil pouze do hostujícího gólmana.

V závěru přišel na hřiště uzdravený navrátilec Kuba, který se po delší době vrací do týmu, a kdy mu touto cestou přeji hlavně hodně zdraví. Konečný výsledek tak vyzněl ve prospěch hostů z TJ Nové Hrady v konečném výsledku 0:3. Co říct závěrem?asi by to chtělo zlepšit tréninkovou účast, alespoň jednou v týdnu, příští kolo fakt hrábnout a urvat nějaký body, nebo to na jaře zase budeme honit jak blázni. Cardík


Publikováno: 4 roků 11 měsíců zpět Od Richard #373
Avatar uživatele Richard
Navazuji na to co již bylo napsáno a chtěl bych to doplnit o jednu věc, i když soutěž IV. třídy skončila, neznamenáto, že ti, kteří za "B" stabilně hrajíete se vykašlete na tréninky (na které jste stejně nechodili) a uvidíme vás až někdy v březnu. Proto by bylo žádoucí, abyste se tréninků začali zúčastňovat alespoň ke konci sezóny a dokázali, že vám klub není ukradenej i když to tak někdy vypadá. A výmluvy typu "mám rodinu" ,"mám práci" neberu neboť já mám taky rodinu i práci a dokážu si na akce spojené s fotbalem v 90% udělat čas! Je vás dohromady cca 30 fotbalistů a je velmi tristní se dívat na trénink, když je tam 8 hráčů a někdy i méně.
Publikováno: 4 roků 11 měsíců zpět Od Fody #372
Avatar uživatele Fody
Pěkný reporty, chlapci! :-) A Jany má s těma tréninkama taky pravdu. Očividně se bez nich nedá hrát ani ta 4. třída, natož okres.
Publikováno: 4 roků 11 měsíců zpět Od Jany #371
Avatar uživatele Jany
Pěkné komentáře, ale vrátím se k poslední Cardíkovo větě z jeho reportu. Je už celkem unavující a pro některé možná nepříjemný pořád (nebo aspoň jednou za čas) opakovat stejný věci. Realita je taková, že na tréninky až na hrstku jedinců absolutně serete a na hřišti to podle toho vypadá. Jsme soubor, myslím, docela dobrých fotbalistů, ale zároveň absolutních diletantů, kteří si myslí, že trénovat se nemusí. Je to tu jako každej rok - omluvy formou výmluv, nechuť se nějak zlepšit, něco nacvičit a bejt připravenej na zápas. Tam se to zase krásně všechno odrazí. Nedokážeme dát gól, dostat soupeř pod stálej tlak a ani se nedokážeme soustředit celých 90 minut na každej míč jako jsme předvedli teď ve druhým poločase (stejně tomu bylo v Chrášťanech) - góly z rohů a po výkopu jejich brankáře. Nemáme sílu jak na odbránění celýho zapasu s nulou tak tah na vstřelení branky. Hodit si občas trénink ve čtvrtek (v úterý je slevo TRÉNINK pro drtivou většinu slovem sprostým) a myslet si, že to nějak v sobotu ukopem, je naivní a hloupý. Člověk by si myslel, že tuhle soutěž jsme chtěli hrát, že budem chtít hrát časem na vyšší příčky, ale je to absolutně nemyslitelný. Zatím to spíš vypadá na to jarní "honění" za záchranou...O Béčku si myslím je úplně zbytečný něco psát - tam pro jistotu jedinej co trénuje při zápase mává....
Publikováno: 4 roků 11 měsíců zpět Od Vazy #369
Avatar uživatele Vazy
Však i ty jsi to dobře vystihl.Ono z lajny je toho vidět více no... :-)
Publikováno: 4 roků 11 měsíců zpět Od Tomáš Cardík #368
Avatar uživatele Tomáš Cardík
Dobrý Vazy, podrobne popsáno:)
Publikováno: 4 roků 11 měsíců zpět Od Vazy #367
Avatar uživatele Vazy
měl jsem v hlavě report dřív než jsem zjistil že ho delal Cardík tak jsem ho sem taky dal :-)
Publikováno: 4 roků 11 měsíců zpět Od Vazy #366
Avatar uživatele Vazy
Tým z Nových Hradů,dle posledních výsledků s týmy z vyšších pater,aktuálně dobře rozjetý.To jest náš včerejší soupeř na Hodějckém plácku.
Krom chybějícího Beryho,který bude chybět již po zbytek podzimní části soutěže,jsme měli být konečně v plné síle.Na poslední chvíli ovšem vypadl i Vazy který konečně doléčil nedávné zranění,ale obnovilo se mu jiné starší.Takže jsme opět byli bez obou útočníků základní sestavy a tak tyto pozice obsadil samozřejmě David Lojka a neobvykle Cardík.Do brány se postavil opět Pepa a nutno říct,že opět byl oporou.Obrana v seskupení Jany,Fody,Rudy ,David H.,dohromady se záložníky Akimem,Pólem,Dvořim a Liborem od začátku fungovala dobře a již brzy jsme se dostávali často blízko na dostřel brány soupeře.Info od trenéra o důrazné hře soupeře se moc nenaplňovalo což Tomáš A.vystihl slovy,oni si snad cestou k nám narazili v autobuse sud. Byli jsme překvapeni jak Hrady hráli-nehráli a tak mohli být rádi ,že sudí Špelina pískal většinou fauly jen naše a nesmyslné karty jsme taky dostali jen my a několikrát musel uklidňovat naši lavičku a pomezního,že od toho je tam on.Hrady z toho ,ale žádné ohrožení naší brány nevytěžilo. Jenže i přestože jsme se dostávali na dostřel brány,chybělo tam zakončení.Šancí bylo nejmíň na 4 góly,ale chyběl důraz v útočném pásmu a v některých případech i přímý tah na bránu místo zbytečných přihrávek přímo na nohu jejich obránců.Hráli jsme kombinačně docela dobře ,nenakopávali jsme míče tak zběsile jako v Chrášťanech minulý týden a to nám sedělo.Za zmínku stojí největší šance Davida L.který upaloval sám na gólmana ,ale místo pružné střely bodlem nebo obstřelením plackou se snažil ze vzdálenosti dvou tří metrů přehazovat dvoumetrového klacka hájícího svatyni hostů.Je jasné,že to dlouhé bidlo se nemuselo ani natahovat.Další slušnou šanci měl Cardík který to zkoušel trefit z jedničky ze vzdálenosti někde mezi penaltou a velkým vápnem což mu schvaluji,ale ta střela byla taková ,že s něčím fotbalově gólovým neměla pranic společného,prostě do toho dle slov trenéra kopl jak do brambory  a doplazilo se to vedle.Spousta centrů do vápna od krajních křídel putovala buď do malého vápna do rukou toho kluka z bratrstva kočičí pracky a nebo nenacházela v prostoru velkého vápna nikoho ze spoluhráčů,například když David L.zvolil oběhnout roh velkého vápna namísto přímého náběhu do něj.Nebo jestli běžel zkontrolovat rohový praporek zda je dobře zapíchlej? :-D Nějaké střely tam ještě byli,za zmínku stojí ta Rudyho z dálky kdy napřáhl a jen těsně minul bránu,myslím že směřovat jen kousek lépe byl by to nádherný gól,protože by ji ten čahoun jistě neměl.Škoda.Směrem dopředu to bylo dobré ,ale něco tomu chybělo v té finální části a tak půle dopadla nezaslouženě 0:0.Jelikož Hrady neměli v této části žádnou nadějnou šanci ke vstřelení gólu.
Ovšem druhá půle,to už klasicky bylo úplně jinak.Hrady se bleskově dostaly do jasné gólovky a Pepa mohl vytáhnout první skvělý a reflexivní zákrok po střele z bezprostřední blízkosti.Hosté tak vyslali první varování,na které asi ale nebyl brán zřetel,jelikož od té chvíle tich šancí měli více hosté.Najednou začali útočit,vycházeli jim i kombinace a měli nebezpečné centry do vápna.A tak první gól byl na spadnutí,toho se také Novohradští dočkali,ale první studenou sprchu pro Hodějcké ještě oddálil praporek pomezního který signalizoval takovou tu situaci nazývanou ofsajd.Ovšem nebyli to jen hosté kdo měl šance,my jsme předvedli skvělý kontr a nádhernou kombinací na jeden dotek přes půl hřiště kdy si míč vyměnili v rychlosti asi 4 až 5 hráčů jsme se bleskově dostali k jejich vápnu,ovšem celou situaci zhatil nepřesný centr do vápna.Šancí už jsme neměli tolik ,ale do jedné veliké se dostal Cardík když se individuálně a šikovně dostal s míčem přes obránce ,ale obstřelit golmana se mu nepodařilo.A tak přišlo to co se z pravidla stává a tomu se říká trest.Při úniku jednoho z hráčů ještě stihl Pepa vyběhnout ,za vápnem být o chloupek dřív u míče a odkopnout ho do bezpečí,ale soupeř byl vpředu důraznější a v dalším jejich snažení naši zadáci zůstali stát na vápně ovšem snajpr z Hradů pokračoval směrem za obranu,dostal včas balon a Jany osamocen už tam těžko mohl něco zachraňovat.Pepa se taky snažil jak mohl,skoro to i zneškodnil,ale míč do brány nakonec doskákal.Po té už to bylo z naší strany bylo horší,snaha tam sice byla ale do zakončení se ne a ne dostat.Zápas pak definitivně rozhodli dva rohové kopy z kterých střelec prvního gólu přidal ještě dva hlavou a bylo hotovo.
Opět jsme odehráli dobrej první poločas a horší druhou půli.

Vazy
Publikováno: 4 roků 11 měsíců zpět Od Tomáš Cardík #365
Avatar uživatele Tomáš Cardík
Dik Rudlo:) to by opravdu chtělo:)
Publikováno: 4 roků 11 měsíců zpět Od Rudy #364
Avatar uživatele Rudy
Pěkně napsaný Cardíku, teď by to chtělo nějaký ty body z Nový Vsi.

Přihlášení

Kalendář akcí

říjen 2019
po út st čt so ne
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Rozpis akcí

Žádné nadcházející události k zobrazení!
Joomla templates by Joomlashine