Obrázek

Výhra potěší, se hrou už to tak slavné nebylo...

Do zápasu jsme vstoupili dobře, běhali jsme, kombinovali a dostávali se do šancí. Ve 20. minutě jsme naši aktivitu korunovali vedoucím gólem, když David H. dlouhým pasem našel Vazyho a ten sólo proti brankaři proměnil střelou na zadní tyč. Poté jsme měli další příležitosti, jenže jsme je nedokázali proměnit. Dorážku Davida H. golman hostí na poslední chvíli vyškrábnul na roh a po Beryho přihrávce trefil Vazy tyč. Škoda, že v této fázi zápasu jsme nepřidali druhý gól... Nestalo se tak, Hrdějovičtí ucítili šanci a začali kousat. Ke konci poločasu se zaskvěl Grami, který dobře ustál situaci jeden na jednoho a střelu z těsné blízkosti vyrazil.

Do druhé půle nastoupili hosté kvůli zranění golmana jen v desíti, ale jak už to bývá, tak oslabené mužstvo se semklo a bojovalo. I proto jsme neměli snadnou situaci a s napětím jsme vyhlíželi druhý pojišťovací gól. Ten se nám naštěstí podařilo vstřelit v 62.min. po zpětné přihrávce Vazyho poslal balon do sítě Cardík.

No, do této chvíle ten byl zápas docela v pohodě, ikdyž to nebylo uplně echt, ale vedli jsme 2:0 a hráli docela slušně, jenže posledních 30 minut jsme se trápili. Asi jsme měli v hlavě že vedeme, soupeř je v desíti a nějak se to samo ukope, ale nebyla to pravda. Hrdějovičtí bojovali, začali mít více ze hry a my jsme jen stáli v lajně, koukali okolo sebe a dohadovali se, kdo kde má být a podobně. Hosté nám v 89.min vstřelili kontaktní gól, když jsme špatně ubránili roh. Naštěstí víc nestihli, a tak jsme si připsali první body v sezoně.

Nechci hodnotit posledních 30 minut zápasu, to si vyříkáme v kabině. Ta první hodina fotbalu nebyla uplně marná, měli jsme dost příležitostí, kombinovali, běhali i zakončovali. Občas jsme teda špatně nahráli, ale to se prostě stane, je to fotbal a bez rizika soupeře nepřekvapíme. No a k riziku prostě nějaká ta chyba patří. Musíme ještě zapracovat na mezerách v obraně, ale věřím, že se budeme zlepšovat, potenciál i kvalitu na to máme.

Sestava: Grami - Hardson (72.Hrdla), Straky, Rudy, David H. - Libor (89. Jirka), Cardík, Pól, Dvoři (70. Akim) - Vazy, Bery (62.David L.)

Góly: Vazy, Cardík

ŽK: Straky (kecy), Rudy, Hardson

Vývoj skóre: 2:0, 2:1