Obrázek

Na perštátě to bylo jako na houpačce a remíza tomuto zápasu sluší...

Zápas, který se odehrál ve velkém horku měl  grády, padaly góly a všem divákům se musel líbit. My jsme věděli, že jsme jarní cíl splnili a chtěli jsme si končně zahrát pěkný fotbal bez nervů, zápas jsme začali velmi dobře a už v desáté minutě nás poslal do vedení Akim, který konečně prolomil střelecké trápení a po Liborovo přihrávce se trefil přesně k tyči. Na 2:0 zvýšil v 18.minutě Bery, který si předtím několikrát vyměnil míč s Dvořim a rovněž zavěsil po velmi dlouhé době. Domácí byli z našeho dvoubrankového vedení trochu v šoku a jen pozvolna se dostávali do tempa. Pomohla jim až přestávka na občerstvení, kterou rozhodčí nařídil po pětadvaceti minutách hry. Po pauzičce nás podržel Grami, který vykryl sólo domácích nohou. I my jsme měli další šance, ale neřešili jsme je dobře a po jednom zmařeném útoku nakopl balon domácí golman tak daleko, že přeskočil i Janyho a pro domácího útočníka bylo zakončení lahůdkou - 1:2, 43.min. Dvoubrankový náskok nám mohl do půle vrátit David Holzer, ale jeho dalekonosná rána orazítkovala jen tyč.

Do druhé půle nastoupili Rudolfovští aktivně a odměnou jim bylo vyrovnání v 55.min., když vystihli nepříliš povedenou přihrávku Cardíka na Rudyho a po brejku srovnali na 2:2. No a v 58.min. jsme už prohrávali 3:2, na centr nedosáhl Hardson a propadlý míč domácí uklidili za Gramiho záda. Po zbytek zápasu se hra přelévala ze strany na stranu a slovo si vzali golmani. Grami chytil jasnou gólovku zblízka, ten Rudolfovský zase sbíral všechny dlouhé balony a bral nám šance. Přesto jsme se dočkali zaslouženého vyrovnání. David Lojka na prahu sil udržel balon, perfektně jej předložil Dvořimu a ten byl ve vápně faulován. Balon si na puntík sám postavil a ikdyž mu ho Rudolfovský golman několikrát popondal, tak se s tim Dvoři nepáral a zavěsil. 83.min. 3:3. Ke konci měli domácí ještě dvě nebezpečné standardky, ale Grami nám opět ukázal, že když potřebujeme, tak nás umí podržet.

Ve velkém horku se tak body na perštátě z mého pohledu zaslouženě dělily, sice jsme vedli 2:0, ale když uděláme v zápase tolik chyb, tak nás dobrej soupeř prostě potrestá, ale bojovností jsme zápas nezabalili a to ty naše chyby přebíjí, nesmíme být moc kritičtí (chyby dělají i top mančafty) a mít radost z bojovnosti a nasazení. Mně se tento zápas líbil a doufám, že si dobrý dojem z docela povedeného jara nepokazíme v sobotu, kdy v posledním zápase sezony přivítáme rezervu Čtyráku.

Setava: Grami - Hardson (70. Lukáš N.), Jany, Rudy, David H. - Libor, Cardík, Dvoři, Akim (46. Lukáš H.) - Bery, David L.